Reklam

Brenda Shqip

Shiko Brenda

Overview
İçerde (Brenda) është një serial televiziv turk aksion triler i prodhuar nga Ay Yapım. Seriali u transmetua për herë të parë më 19 shtator 2016 në Show TV. Seriali mori vlerësime të përziera gjatë gjithë ecurisë së tij origjinale, megjithatë interpretimet e të dy aktorëve kryesorë Çağatay Ulusoy dhe Aras Bulut İynemli u prit me vlerësime nga kritikët. Seriali ndjek historinë e dy vëllezërve, Sarp (Çağatay Ulusoy) dhe Umut Yılmaz (Aras Bulut Iynemli), të cilët u ndanë gjatë fëmijërisë së tyre dhe përfundojnë në anët e kundërta të ligjit. Babai i Umut dhe Sarp, Metin, punon si vrasës për një nga drejtuesit më të fuqishëm të mafias në Stamboll, Celal Duman (Çetin Tekindor). Kur Metin arrestohet dhe burgoset, Celal rrëmben Umutin tre vjeçar për t'u siguruar që Metin nuk do ta tradhtojë. Sarp dhe nëna e tij Füsun (Nihal Koldaş) nuk mësojnë kurrë të vërtetën për zhdukjen e Umutit, pasi Metin vdes në burg pa zbuluar asgjë. Ata të dy mendojnë se Umut ka vdekur pasi policia u sjell bluzën e tij të njollosur me gjak, dhe Sarp rritet duke fajësuar veten për atë që i ndodhi vëllait të tij dhe duke u përndjekur vazhdimisht nga humbja e tij. Vite më vonë, Sarp përjashtohet nga akademia e policisë një javë para diplomimit nga komandanti i tij, Yusuf Kaya (Mustafa Uğurlu). Në ceremoninë e diplomimit, ai sulmon Jusufin dhe futet në burg për një vit. Më pas zbulohet se Sarp dhe Jusufi kishin planifikuar gjithçka në mënyrë që Sarp të depërtonte në grupin e Celalit si oficer i fshehtë dhe të ndihmonte për ta arrestuar. Sarp është edhe më i vendosur për të rrëzuar Celalin pasi zbulon se ai ishte përgjegjës për zhdukjen e Umutit. Gjërat marrin një kthesë të papritur kur Sarp e gjen veten duke rënë në dashuri me Melek Yıldız (Bensu Soral), vajzën e birësuar dhe avokatin e Celalit, i cili, pa e ditur ai, është shumë mik i ngushtë me vëllain e tij. Umut, i quajtur Mert Karadağ, nuk mban mend asgjë për familjen e tij dhe është besnik i Celalit, duke besuar se ai e shpëtoi atë dhe Melek nga abuzimi që u desh të duronin në rrugë. Ai bëhet oficer policie dhe më pas pranohet në ekipin e Jusufit, ku vepron si spiun i Celalit. Pasi bie në dashuri me Eylem Aydin (Damla Colbay), shoqen e fëmijërisë së Sarp-it, besnikëria e tij ndaj Celalit testohet vazhdimisht deri në atë pikë sa ai fillon të ketë dyshime për veprimet e tij. Mert zhvillon një marrëdhënie të ngushtë me nënën e tij, Füsun, dhe një rivalitet të ashpër me Sarp, plotësisht të pavetëdijshëm se ata janë familja e tij e vërtetë.
Brenda shiko seriale
seriale turke
Brenda me titra shqip
Brenda gjitha serialet
Brenda gjuhen Shqipe
Brenda cilat Seriale
Brenda shikoj
Brenda shikojnë
Brenda episodi i fundit
Comments
The comment field is only for members. Login, Register
    Close